Cena OnePlus 6 i hała Antywebu na spółkę z Komputer Światem.

Co wspólnego ma cena OnePlus 6 z kiepskim dziennikarstwem serwisu Antyweb i Komputer Świat? Nie mogę wyjść z „podziwu” nad indolencją nie byle jakich redakcji Antyweb i Komputer Świat. Przynajmniej powinny być nie byle jakie.

Wtopa Antywebu i Komputer Światu


Poznaliśmy kolejne szczegóły na temat OnePlus 6. Prawdopodobną cenę droższego wariantu i szczegóły specyfikacji. Informację, które na ten temat zostały przedstawione przez dziennikarzy serwisów takich jak Antyweb i Komputer Świat są przekłamane! Udowadnia to na jak niskim poziomie jest dziennikarstwo w Polsce, w dziedzinie technologii użytkowej. Najbardziej cierpią artykułu o smartfonach z Androidem ale nie tylko. Widać, że bez głębszego zastanowienia się nad tematem „redaktorzy” przepisują informacje odnalezione w anglojęzycznych serwisach. Rozumiem, że najczęściej nie mają możliwości być osobami które zdobywają informacje jako pierwsze i stąd posiłkowanie się zagranicznymi serwisami. Jest to normalne i powszechne. Tylko dlaczego takie redakcje traktują swoją pracę bez refleksyjnie i podają ludziom chłam? Wiem, że nie zależy od tego ludzkie życie ale wszytko co robicie, róbcie – przynajmniej – porządnie. Czytelników którzy z waszej pracy korzystają – traktujcie z szacunkiem! Nie jako świnie (nie ubliżając świniom) które wszytko łykną. Na myśl przychodzi mi tylko jedno określenie – Hała!

Antyweb opublikował ten artykuł, w którym bezmyślnie przedstawia cenę OnePlus 6. 749$ za wersję 256GB ROM/8GB RAM i bezpośrednio wskazuje, że jest to cena wyższa nawet od iPhone 8. Było by to prawdą gdyby cena dotyczyła dolarów amerykańskich. Wystarczy odrobina logiki i przede wszystkim odrobina wysiłku by sprawdzić dane źródłowe i aby dojść do wniosku, że cena jest w dolarach kanadyjskich! W Kanadzie najtańsza wersja iPhone’a 8 jest dostępna przez oficjalną stronę Apple za 929$. Jak bardzo trzeba mieć w poważaniu czytelników i swoją pracę, aby jako „dziennikarz” nie wykonać tak podstawowej czynności  jak analiza danych ze źródła.

Cena iPhone 8 w Kanadzie

Podobna sytuacja ma ma miejsce w tym artykule Komputer Światu. Osoba pisząca artykuł na łamach Komputer Światu jest bardziej powściągliwa we wnioskach. Dla mnie jednak sugestia, że 749 dolarów to dolary amerykańskie jest oczywista. Redaktor napisał tak:

„Jego cena ma wynieść 749 dolarów, a więc będzie odczuwalnie wyższa od tych, z którymi do tej pory kojarzyliśmy telefony OnePlusa.”

I znów miał by racje gdyby był to dolary amerykańskie. Jak do tej pory kształtowały się w USA ceny smartfonów OnePlus możecie sprawdzić w mojej analizie nadchodzącego modelu OnePlus6. Jednak sprawdziłem jaka była cena droższej wersji modelu 5T w Kanadzie: 729CAD czyli w przeliczeniu na złotówki „odczuwalnie wyżej” o zawrotne 53 zł. W porównaniu z całkowaną ceną urządzenia na poziomie 2000 zł jest to 2,6%.

Nowe informacje o nadchodzącym OnePlus 6 – rzetelna analiza


Moja analiza najnowszych informacji jest następująca. Do sieci dostało się zdjęcie na którym przedstawiona jest wersja OnePlus 6 z pamięcią wewnętrzną 256GB i 8GB pamięci RAM z ceną 749CAD. Dla porównania sprawdźmy cenę iPhone’a X. Na rzeczonym zdjęciu jest to 1517$ a na witrynie apple.ca za tą samą wersję 256GB trzeba zapłacić 1529$.

Cena OnePlus 6 w Kanadzie.

Cena szóstki nie będzie diametralnie różna od modelu 5T. W Polsce za 5T zapłacimy obecnie 499EUR za wariant 6GB/64GB i 559EUR za 8GB/128GB. Co ciekawe takie same ceny były w przypadku poprzednika – modelu 5. Bazując na wzroście ceny kanadyjskiej, moim zdaniem europejska cena OnePlus 6 nie przekroczy 519EUR (około 2200 zł) za tańszy i 579EUR (około 2450 zł) za droższy wariant.

Drugie zdjęcie jakie znalazło się w sieci przedstawia specyfikację modelu 6 w wersji 6GB RAM z 128GB ROM. I tak mamy potwierdzenie specyfikacji:

  • przekątna ekranu czyli 6.28 cala,
  • rozdzielczość 2280 na 1080 pikseli,
  • technologa w jakiej został wykonany ekran –  AMOLED,
  • procesora Snapdragon 845 taktowany 2,7 GHz,
  • parametry aparatów: przednia kamera z matrycą 20 Mpx i obiektywem o jasności f/2.0, a także dwa moduły głównego aparatu 16 Mpx i 20 Mpx obydwa f/1.7,
  • bateria o rozmiarze 3450 mAh
  • grubość 7,5 mm,
  • waga 175 g.

Dane te odzwierciedlają to co zobaczyliśmy w OPPO R15 Dream Mirror Edition. Główny aparat najprawdopodobniej nie będzie się różnił od tego użytego w 5T.

Specyfikacja wariantu 6/128GB OnePlus6

Podsumowanie


Podsumowując nowe informacje. OnePlus 6 pojawi się w dwóch wersjach 6/128GB i 8/256GB. Pod względem jakości zdjęć nie spodziewam się poprawy, jedynie kamera do selfie powinna być zauważalnie lepsza od tej z 5T. Bateria to poprawa względem piątki, a cena powinna nieznacznie wzrosnąć względem poprzedniego modelu. Cena po przeliczeniu na złotówki będzie zbliżona odpowiednio do 2200 zł oraz 2450 zł. Czyli wbrew opinii Antywebu i Komputer Światu wciąż atrakcyjnie! Jakość informacji przekazywanych przez „poważne serwisy opiniotwórcze”? Żenada!

Źródła: TECH/slizeCNMO